Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

NUMER
ALARMOWY

112

POGOTOWIE
RATUNKOWE

999

ue.png

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny

Kategorie: Aktualności,
Data: 2020-06-01

 

plakat-efs-dla-is-i-partner-w-edit-a3-14-05.jpg

 


Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 przystąpił do realizacji Projektu pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Medyczny

Na w/w Projekt zaplanowana została kwota 114 061 350 PLN, w tym 85 % to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 96 952 147,50 PLN, a 15% to środki z Budżetu Państwa w wysokości 17 109 202,50 PLN.

Cel projektu: rozwój usług zdrowotnych w zakresie zwalczania epidemii COVID-19 na terenie województwa małopolskiego. Działania projektowe koncentrują się na udzielaniu wsparcia
podmiotom leczniczym, jednostkom systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, jednostkom organizacyjnym Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Projekt obejmuje m.in. zakup karetek, usług i wszelkich wyrobów medycznych niezbędnych do zapobiegania, diagnostyki i zwalczania koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa małopolskiego: 

Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w ramach projektu otrzyma   blisko 2 500 000 zł w postaci 4 Ambulansów z pełnym wyposażeniem medycznym.


dsc-1649.jpg

 

 

ue-pakiet.png

 

 


Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, jako beneficjent projektu, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, pod nazwą " DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z ZAPOBIEGANIEM , PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19 ORAZ INNYCH CHORÓB ZAKAŹNYCH" w ramach działania 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX - Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych. Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą.

Jest to narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez:

  1. a) specjalny adres e-mail: POIS@mr.gov.pl

lub

  1. b) elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: pois.gov.pl\nieprawidlowosci