Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

NUMER
ALARMOWY

112

POGOTOWIE
RATUNKOWE

999

ue.png

Najlepsi z najlepszych – ratownicy PSPR TARNÓW

Kategorie: Aktualności,
Data: 2020-02-06

Nasz Zespół Ratownictwa Medycznego w składzie: Michał Łanocha, Bartosz Białoń, Krzysztof Hetman, zajął 1 miejsce w  elitarnych  XV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Bielsku Białej.

 Te trudne wymagające zawody  cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród startujących najlepszych załóg z całej Polski i z za granicy. W tym roku zawodnicy z naszej stacji również brali udział w tym wydarzeniu., wraz z 39 innymi  zespołami ratownictwa medycznego.

      Zawody odbywają się w warunkach zimowych, w terenie górskim i trudno dostępnym. Mistrzostwa zimowe wymagają szczególnych umiejętności, sprawności i doświadczenia w pracy ratowniczej nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Na  kilka zadań  uczestnicy zmagań udawali się także w porze nocnej.

      Mistrzostwa trwały 3 dni a w tym czasie zawodnicy zmierzyli się z wieloma ciekawymi zadaniami, np: odebranie porodu w budynku schroniska górskiego, udzielanie pomocy osobie po wypadku na stoku narciarskim, pomoc wielu poszkodowanym podczas pożaru magnezu na terenie  zakładu pracy, resuscytacja dziecka w galerii handlowej.

      Głównym celem tych trudnych Międzynarodowych Mistrzostw było zapewnienie bezpieczeństwa i profesjonalnej pomocy medycznej pacjentom znajdujących się w stanie zagrożenia życia i zdrowia oraz obniżenie śmiertelności i ryzyka kalectwa w wypadkach oraz  nagłych zachorowaniach.

     Cel ten osiągnięto poprzez doskonalenie umiejętności teoretycznych i praktycznych w zakresie   postępowania  w stanach  nagłych oraz podnoszenie jakości świadczeń ratowniczych poprzez:

  • Ćwiczenia w wykonywaniu medycznych zabiegów ratunkowych.
  • Współzawodnictwo Zespołów Ratownictwa Medycznego w mistrzostwach
  • Wymianę doświadczeń, informacji, wiedzy między zespołami z całej Polski i z za granicy.

Rywalizacja w zawodach wymaga od ratowników medycznych i pielęgniarek ciągłego szkolenia i aktualizacji wiedzy medycznej.

To nie przypadek iż kolejny raz ratownicy medyczni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego  w Tarnowie wykazali się ogromną wiedzą  i  zaangażowaniem  połączonym z doświadczeniem,   zajmując  pierwsze miejsce na podium  XV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym

Załogi PSPR w Tarnowie  od wielu lat uczestniczą w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Międzynarodowych w Ratownictwie Medycznym z bardzo dobrymi rezultatami. W ostatnich pięciu latach ratownicy medyczni naszej Stacji czterokrotnie zdobywali pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski lub Mistrzostwach Międzynarodowych w Ratownictwie Medycznym.

 Pozostaje życzyć dalszych sukcesów i gratulować wyników po raz kolejny!!!

img-20200130-125847.jpg

img-20200130-134246.jpg