Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

NUMER
ALARMOWY

112

POGOTOWIE
RATUNKOWE

999

ue.png

Kolejne dwa nowoczesne ambulanse w PSPR TARNÓW

Kategorie: Aktualności,
Data: 2019-12-06

Wojewoda  Małopolski  pod koniec sierpnia   przekazał  Powiatowej  Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie informację o dofinansowaniu   kwoty 100tys  zł do  zakupu karetki pogotowia. Była to dla nas bardzo dobra wiadomość.  Przeprowadziliśmy  postępowanie przetargowe  na dostawę ambulansu ratowniczego. W dniu   29 listopada 2019  dostawca - dostarczył  ambulans do Stacji  w Tarnowie.
Jest to  najnowszy model  ambulansu  Mercedes Sprinter   wyposażony w   silnik 3.0  z najwyższą normą emisji spalin – euro 6, posiadający system  START – STOP, drzwi oraz próg zamykane elektrycznie oraz
w pełni zabudowanym przedziałem  medycznym  zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami -  tj. zestawem szafek i półek,  klimatyzacją, instalacją  ogrzewania  i wentylacji przedziału medycznego,  noszami  oraz  krzesełkiem  transportowym  z płozami itp.

Dodatkowo ambulans musi być wyposażony w leki oraz sprzęt medyczny i inne materiały zanim  ratownicy  ruszą  na wizyty do pacjentów.

Łączny koszt zakupu samego ambulansu wyniósł  385 tys zł, natomiast koszt wyposażenia w sprzęt medyczny leki i inne  tj dodatkowo  kwota ok. 200tys zł . Nowy ambulans stacjonował będzie w Tarnowie realizując wizyty u pacjentów z miasta Tarnowa i pobliskich miejscowości.

W  bieżącym roku po raz pierwszy  Ministerstwo Zdrowia  także dofinansowało zakup ambulansu  medycznego w kwocie 400 tys. zł. Również i w tym przypadku prowadziliśmy postępowanie przetargowe oraz całą procedurę dot nabycia karetki. Nie było to zadanie łatwe ponieważ Ministerstwo Zdrowia dofinansowywało w skali kraju 200 karetek i wszyscy, którzy otrzymali zapewnienie o uzyskaniu środków – chcieli zakupić karetki  i to ich zdaniem najlepsze i zgodne z oczekiwaniem i obowiązującymi standardami.

Udało nam się także zakupić i ten ambulans – także marki Mercedes z napędem na 4 koła. Ambulans ten jeździł będzie w Filii w Wojniczu.

Także na początku bieżącego  roku  całkowicie z własnych środków zakupiliśmy  1 ambulans – także marki Mercedes -  i ten od miesiąca marca  jeździ w filii Tarnów –Błonie.

W ten sposób tarnowskie pogotowie w bieżącym roku wymieniło w znacznej  części tabor samochodowy na nowoczesne, bardzo dobrej jakości ambulanse medyczne. Cieszy nas to bardzo – zwłaszcza, że z własnych środków nie bylibyśmy w stanie wymienić w ciągi jednego roku 3 ambulansów.

Tabor samochodowy w Pogotowiu bardzo szybko się zużywa. Średniorocznie ambulans  pokonuje ponad 100 tys. km, tak, że 3 -4 letni  ambulans jest całkowicie wyeksploatowany, zważając na fakt, że  jeździ w ciężkich warunkach drogowych, pogodowych i przy  intensywnym codziennym użytkowaniu

nowa-karetka-jpg1.jpg