Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

NUMER
ALARMOWY

112

POGOTOWIE
RATUNKOWE

999

ue.png

Przekazanie dwóch nowych ambulansów do Miejsc Stacjowowania w Zakliczynie i Szerzynach

Kategorie: Aktualności,
Data: 2021-07-14

W dniu dzisiejszym tj 14.07.2021 nastąpiło uroczyste przekazanie dwóch nowych karetek dla naszych zespołów w Zakliczynie oraz Szerzynach. Dwa identyczne nowe mercedesy z napędem 4x4 zastąpią wysłużone kilkuletnie  już ambulanse. 

W symbolicznym przekazaniu kluczy do nowych karetek brali udział znamienici goście.

Pani Wice Minister Zdrowia Poseł Józefa Szczurek-Żelazko

Pani Poseł Anna Pieczarka

Pani Poseł Urszula Rusecka

V-ce Starosta Tarnowski Pan Jacek Hudyma

V-ce Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Irena Kusion

Radny Gminy Szerzyny Pan Józef Gwiżdż

oraz przedstawiciele Mediów

Z strony Pogotowia uczestniczyli:

Pani Dyrektor  - Kazimiera Kunecka

V-ce dyrektor ds. medycznych Marcin Kunecki

Naczelny Pielęgniarz Krzysztof Krzemień

oraz Ratownicy Medyczni

Dziękujemy za udział wszystkim obecnym


Zakup jednego z ambulansów był zrealizowany w ramach projektu Unii Europejskiej nr POIS.09.01.00-00-00-0402/21-00 pod nazwą " Zakup ambulansu oraz śodków ochrony indywidualnej dla Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie " w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej Infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wyniósł 520 000 złotych. W tej kwocie zakupiliśmy jeden ambulans oraz środki ochrony indywidualnej dla Naszych Ratowników

fe-pois-poziom-pl-1-rgb.pngDrugi ambulans został zakupiony w całości  z środków własnych PSPR TARNÓW także w kwocie 500 000 zł z przeznaczeniem dla Fili Szerzyny.

Nowe ambulanse są bardzo dobrze przygotowane do działań ratowniczych a zarazem zapewniają znaczne usprawnienie pracy załogi ZRM, są samochodami z napędem na wszystkie koła, który świetnie sprawdza się w trudnych warunkach, posiadają mocne silniki oraz automatyczne skrzynie biegów oraz wiele ciekawych udogodnień dla pacjenta i załogi.

W ostatnim roku, który niewątpliwie był cięzki dla ochrony zdrowia  udało się  znacznie odnowić tabor samochodowy  w naszej Stacji , stąd posiadamy w większości bardzo nowoczesne i niezawodne ambulanse. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć  na pomoc w najwyższym standardzie.